Karavan nebo obytný vůz?

To nejdůležitější jste už udělali, rozhodnutí, že chcete trávit volný čas cestováním. A teď se nabízí otázka čím? Karavanem nebo obytným vozem?

 

Karavan jako mobilní základna

Karavan není samostatný obytný vůz, ale jen obytný přívěs, který zahákneme za auto a můžeme vyrazit na cesty. Obytné přívěsy se vyrábějí již řadu let a jako každá věc prošly svým vývojem, hlavně v konstrukci a vybavení.

Podnikáte rádi z místa pobytu výlety o delší vzdálenosti vozem? Pak je pro vás karavan správná volba. Obytný přívěs můžete odpojit a vyrazit autem na výlet. Ušetříte si tak práci s věčným balením nádobí a skládání nábytku. Vaše základna zůstane na stejném místě a nepřijdete tak ani o kempovací místo. Svou základnu můžete na některých místech ponechat i déle a jezdit do karavanu jako na chatu. Luxus vidíme v tom, že nemusíte týden co týden sekat trávník. O to se postarají majitelé kempu. A takový karavan poblíž sjezdovky? Díky topení, které většina karavanů vlastní, není problém kempování v zimě. Dále se vám naskytuje větší obytný prostor, což je ideální, pokud vyrážíte na dovolenou s dětmi. Velkou výhodou jsou provozní náklady. Ty jsou podstatně nižší než u mobilního vozu. A to díky tomu, že neplatíte pojištění za další automobil. Nemáte tak starosti o další vůz. Jistě vás také potěší pořizovací cena karavanu, která je více než příjemná.

 

 

Obytný vůz aneb příbytek za volantem

Obytný vůz je vhodný na cesty, kdy se nezdržíte dlouhou dobu na jednom místě. Zastavit můžete prakticky kdekoliv, v nouzovém případě můžete přespat na odpočívadle. Variabilní úložný prostor vám umožňuje převážet množství vybavení, jako kola, lyže nebo nafukovací čluny. Jejich výhodou je právě ta okamžitá mobilita a kompaktnost. Auto i bydlení v jednom celku. To se ale může projevit i jako nevýhoda. Budete chtít zajet do centra města a v tu chvíli vás limituje manévrovatelnost v hustém provozu či v úzkých uličkách.

Přijďte k nám a my vám ochotně poradíme s výběrem karavanu pro vaše cesty. Zkušeností máme víc než dost.